H A K K I M D A

Herkese Selam!

Ben Gizem,  hayattan keyif almayı bilen, asla tabulara bağlı olmayan ve seyahat etmenin, yemek yemenin ve içmenin verdiği hazzı ve özgürlüğü tüm benliğinde yaşayan, yaşadıkça paylaşıp bunu mutluluğa dönüştüren biriyim.

Eğitim hayatımdan kısaca bahsetmem gerekirse, ön lisansımı pazarlama, lisansımı işletme üzerine yaptım. Eğitimimin son yıllında eşimle birlikte olmaya başladım ve kendimi birden şarap sektöründe buldum. Benim için yepyeni bir serüven olacaktı bu tabiki.  Kayra Akademide WSET Level 1 ile başladığım süreçi Level 2’de bitirdim. Bilmeyenler için hemen anlatayım; Nedir bu WSET? – Şarap ve yüksek alkollü içki yeterlilik programı. Bana çok şey katan bir dönem oldu bu süreç. Şarap elbette ki tek başına olmaz yanına yemekte olması gerekliydi ve çocukluğumdan beri zaten çok meraklı olduğum mutfakta işin içine giriverdi. Mesela siz hiç memleketi Adana olan birinin oraya ait olduğu için değil de sırf üşenmeden yemek yemek için giden biri tanıdınız mı? Eğer tanımadıysanız hayatınız da bana yer vereceksiniz çünkü o kişi benim 🙂

Zamanla içimde aslında hep var olan o seyahat tutkusu uyandı.Bunda hakkını asla yememem gerekir eşimle balayında gittiğimiz yunan adaları seyahati çok etkili oldu. Keşfetmenin verdiği haz tüm duyguları açığa çıkarmıştı bile ve döndüğümüzde kendimi yeni rotalar belirlerken buldum. Burada çok kısa bir konuya değinmek isterim. Bu tamamen bir gen olayı! Ve eşimle Allah’tan DRD4-7R isimli geni taşıyoruz her ikimizde 🙂 Nedir bu DRD4-7R derseniz; Seyahat etme arzusunun kayıtlı olduğu gen 🙂  ” Seyahat geni ” ismini ise kişideki keşfetme isteği ve hareketlilik korelasyonu sebebiyle almış.

Aaa bu arada az daha unutuyordum birde fotoğrafçılık eğitimim var bunu es geçmemem lazım çünkü sosyal medya’dan bununla ilgili çok mesaj alıyorum. Bununla ilgili Photoplay akademi ünlü fotoğrafçı sevgili Nihat Karadağ’dan eğitim aldım. Bence bulunduğunuz şehri yada ülkeyi en çok fotoğraflarla anlatabiliriz. Sizde ilk bir yere gitmeye karar vermeden önce fotoğrafını görüp ” aa burası neresi ne güzelmiş ” demiyor musunuz? Belki de ilk kararı o an veriyorsunuz. O yüzden fotoğraf bence bu işin can damarı. Bence eşimle bu konuda da aynı geni taşıyor olmalıyız ki oda beni çekerken böyle güzel kareler çıkıveriyor.

Baya Geyik yaptım farkındayım 🙂 Son olarak şunları da söylemem lazım. Ben  öyle çok müze gezmeyi sevmem çok önemli bir içeriğe sahip değilse.  Benim için bir ülkeyi veya şehiri yaşamanın ve keşfetmenin en iyi yolu en iyi lokal yemek nerede yenir? İnsanlar nerede takılıyor? sorunlarının cevabını bulmak. Sokaklarında saatlerce dolaşmak, bilinmeyenleri bulmak en keyif aldığım nokta. Beni okurken bunları bulacaksınız yazılarımda memnun olup keyif alırsanız ne mutlu bana. En başta dediğim gibi asla tabulara bağlı kalmayı sevmem. Beni ne mutlu ediyorsa ben oradayım.

Eee sırada hangi rota var dersin? Beni takip etmeye devam et 🙂 daha gezilecek yenilecek içilecek çok yer var!